Anne Franková se narodila v Německu do milující rodiny. Ale když vypukla druhá světová válka, musela se i s rodinou skrývat v Amsterdamu v tajném přístavku. Tady si vedla svůj slavný deník, psala o své víře v dobrotu lidí a naději v mír. Po válce její zápisky uchvátily srdce čtenářů, a Anne se tak stala jedním z nejdůležitejších autorů deníků 20. století. Závěrečná část jejího životního příběhu je věnována faktům a fotografiím.
Audrey Hepburnová vyrostla ve městě Arnhem v Nizozemsku. Poté, co přežila strasti druhé světové války, se odstěhovala do Londýna, aby se věnovala baletu. Nakonec se stala filmovou hvězdou a jednou z nejslavnějších hereček všech dob. Závěrečná část inspirativního příběhu o této talentované ženě je věnována faktům a fotografiím.
Frida Kahlo měla jako náctiletá ošklivou dopravní nehodu, která jí jednou provždy změnila život. Protože nemohla chodit, začala v posteli malovat. Díky autoportrétům, které zachycují její bolest a smutek, ale také touhu po životě a instinkt přežít, se z ní stala jedna z nejslavnějších umělkyň 20. století. Závěrečná část jejího inspirativního životního příběhu je věnována faktům a fotografiím.
Cupky dupky… slyšíte to? Co se to děje v Ostružinovém houští? To si myšky dělají zásoby na zimu! S příchodem jara pak popíjejí bezinkový čaj a užívají si první sluneční paprsky, v létě si chladí tlapky a ocásky v průzračné vodě a melou obilí. Z mouky pečou nejen svatební zákusky, ale na podzim také ty nejvoňavější ořechové a borůvkové koláče. Zamilujte si nádherně ilustrované příběhy Jill Barklemové, které si získaly oblibu po celém světě a nyní si je poprvé můžete přečíst také v češtině.
Myška našla jablko a nevejde se s ním do svého domečku, tak hledá nový, větší. V každé větší dírce v zemi, kterou najde, však už někdo bydlí...
Štěpán je neobyčejně zvídavý kluk. Všechno ho zajímá, všemu chce přijít na kloub. Jakmile je v jeho dosahu nějaký přístroj, hned zkoumá, jak funguje a jak by se ho dalo využít. Na otázku, čím by chtěl být, bez váhání odpoví: „Budu vynálezcem!“ Co se stane, když se takový kluk ocitne sám v noci s velkými starožitnými hodinami? Jak fungují? A jaké tajemství se skrývá u prarodičů na půdě? Vezměte si šroubovák, hodinářské kukátko a probuďte ve svých dětech vynálezce.
Leni je 11 let a žije v poválečném Německu. Sama však cítí, že se sem nějak nehodí. Je jiná, citlivá, ve škole nemá kamarádky. Nechápe jejich fašistické náboženství. Žije s maminkou, babičkou a bratrem Raulem, ale ani doma to nemá lehké. Touží po vlídném slově, po pohlazení, ale to se jí občas dostává jen od babičky. Leni má často kusé vzpomínky na nějakou jinou maminku i tatínka. Na rodiče, kteří ji drží v náručí, zpívají jí a ona cítí jejich lásku. Nakonec sama přijde na to, že není Němka, že pochází odněkud z Čech a byla ukradena svým vlastním rodičům. Ví, že tatínek už nežije, ale maminka určitě ano. Podaří se jí najít pravou maminku a dostat se zpět domů, do Československa?
Když čečetek nevídati, hotov se na tuhou zimu.
Svatá Ludmila deštem obmyla.