Městská knihovna Podivín

Nové knihy z Projektu Česká knihovna

Daniela Krolupperová, Labutí dům

Dětské knihy z Projektu Česká knihovna

Daniela Krolupperová, Labutí důmPíšou se 20. léta 20. století. Československem hýbe technický pokrok. Automobilismus, filmový průmysl i módní salony jen kvetou a všude se vznáší naděje a sny. Má je i trojice dětí, které svede osud dohromady: Rézi, která vypomáhá s úklidem v Labutím domě a miluje svět módy, její spolužačka Madla by ráda byla lékařkou a kamarád Pavel se chce  za každou cenu stát konstruktérem automobilů. Uskuteční své odvážné plány, i když se jim do cesty staví různé překážky?

Evelína Koubová, Honem, ať už jedem!Honem, honem, ať už tam jsme! Tatínek je netrpělivý, má hodně povinností a vždycky pravdu. Důležité je být v cíli co nejdřív. Anebo že by ne? Humorný příběh jedné cesty k babičce a dědovi, která se tak úplně nepovedla (alespoň podle tatínkova  mínění), rozesměje děti i dospělé. A nebojte, všechno dobře dopadne. Maminka to zařídí! Maminky totiž mají větší sílu, než se na první pohled může zdát.

Lucia Magašvári, DoleStrašidelnická pokračuje! Na brášky Ondru a Vítka čeká po napínavém dobrodružství v pražském metru další fascinující místo pod zemí k prozkoumání - spletité a opuštěné důlní štoly Krušných hor! I tam totiž žije spousta strašidel: permoníci, břichuřky, bultové... a ti všichni potřebují pomoc. Kluci neváhají ani chvilku a neohroženě se vrhnou do podzemí. Kilometry prastarých důlních chodeb je zcela pohltí. Co všechno se jim podaří objevit?

Aleš Vémola, Tomáš Zach - Nezkreslená vědaŽe věda je nuda? Ani náhodou! Je to obrovské dobrodružství a dá se vysvětlit i zábavně. Třeba formou animovaného seriálu, podle něhož vznikla tato kniha. Samé obrázky a málo textu - a přitom se na několika stránkách dozvíme základní informace i zajímavosti o tématech z nejrůznějších vědních oborů - od atomu či vývoje člověka až po jaderné elektrárny, genetiku a 3D tiskárny. Můžeme pak oslňovat vědomostmi. Ale hlavně - začneme mít jasnější představu o tom, jak funguje svět kolem nás, dostaneme chuť vědět ještě víc. A možná se na dobrodružství zvaném věda jednou i osobně podílet.

Datum vložení: 4. 10. 2022 15:15
Datum poslední aktualizace: 4. 10. 2022 16:05

Knižní novinky

dnes, úterý 23. 4. 2024
zataženo 10 °C 3 °C
středa 24. 4. slabý déšť 13/5 °C
čtvrtek 25. 4. skoro jasno 15/3 °C

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Na svatého Vojtěcha v polích samá potěcha.