Městská knihovna Podivín
Infocentrum
Knihovna Podivín

Nové knihy z projektu Česká knihovna

Medailon Emilky Horové

Nové dětské knihy z projektu Česká knihovna

Medailon Emilky HorovéVolné pokračování Deníku Dory Grayové!
Tajemný dopis od neznámého odesilatele připraví dospívající Hance pořádné překvapení: její vzdálení příbuzní vlastní zámek! Opravdový, skutečný zámek, jako z pohádky! A dokonce je v něm i princ! Tedy… možná. Ve vzduchu je láska, dokáže se ale Hanka prosekat spletitým houštím poválečné historie? Vyřeší jednu dávnou historickou záhadu a odhalí pravdu o svých předcích? Volné pokračování Deníku Dory Grayové, které opět pobaví, dojme i poučí o naší nedávné historii, tentokrát konci druhé světové války.

RukaOd zápěstí až po konečky prstů, od anatomie až po kulturu. Lidská ruka ze všech úhlů pohledu.
Ruka. Skládá se ze zápěstí, dlaně a pěti šikovných prstů – je to zkrátka spolehlivý parťák, bez kterého bychom se obešli jen stěží. Máme ji denně po ruce, ale téměř ji nevnímáme. Zamysleli jste se někdy nad tím, jak vlastně funguje? Proč je někdo levák a jiný pravák? Jak se liší ruka sochaře od ruky pianisty? A věděli jste, že rukama se dá i mluvit, když vám dojdou slova?

Kráva ŘíčanováJaké je to žít s krávou? Dojit ji každý den, chodit na pastvu, starat se o ni? Má to nějaký smysl, když v supermarketech na vás čekají hory jogurtů, tvarohů a mlék v dokonalých baleních? Tereza Říčanová žije život, do kterého se většině z nás nechce. Je nepohodlný a náročný, vstává se v něm za úsvitu, a když je to třeba, pracuje se do úmoru, dny získávají rytmus podle ročních období a krmení... Soužití se zvířetem, každodenní pozorování a fyzická práce v autorce probouzejí citlivost pro skutečný smysl věcí, obnovují zapomenutý vztah se zvířaty, nastolují vnitřní řád a zjitřují představivost. V této knize se vy i vaše děti dozvíte mnoho praktického: třeba kolik má kráva žaludků, jak se dělá máslo nebo sýr, co žerou krávy v zimě nebo co to je hovnopytel. Ale nečekejte žádnou příručku. Kráva Říčanová je především dokumentární deník jedné malířky.

Ocelové městoJeden z nejnapínavějších románů Julese Verna.
Sci-fi román se špionážní zápletkou vypráví o pátrání po tajemství strašlivé zbraně, schopné jediným výstřelem zničit celé město. Odvážný speciální agent se nechá zaplést do temného spiknutí, aby nevinné životy zachránil. S nasazením vlastního života.

Datum vložení: 8. 11. 2022 14:55
Datum poslední aktualizace: 8. 11. 2022 15:01

Knižní novinky

polojasno 15 °C 2 °C
sobota 27. 4. polojasno 17/7 °C
pondělí 29. 4. oblačno 23/12 °C

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.